ESN Tallinna Ülikooli Rahvusvaheline klubi ehk International Club (IC) on organisatsioon, mis asutati 2006. aastal Tallinna Ülikooli üliõpilaskonna osana. IC on ka Erasmus Student Networki (ESN) jaotus, rahvusvaheliselt tuntud kui ESN TLU IC.
Klubi eesmärk on pakkuda rahvusvahelistele üliõpilastele lõbusat ning nauditavat ülikoolielu ja tutvustada neile eesti kultuuri. Selleks korraldame palju huvitavaid reise ning lõbusaid sündmusi, sh tervituskontsert, kultuuriõhtu, rahvusvaheline kiirrong, töötoad ja palju muud.
Muidugi on meie eesmärgiks ka aidata tudengeid Eesti eluga kohanemisel ja õppekorralduslikel teemadel. Me töötame aktiivselt rahvusvaheliste üliõpilaste sotsiaalse ning praktilise integreerumise parandamise nimel ja esindame rahvusvaheliste tudengite vajadusi ning õigusi nii kohalikul, riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil.
Me pakume koostöös ülikooli osapooltega asjakohast teavet mobiilsusprogrammide kohta, motiveerime tudengeid õppima välismaal ja aitame kaasa tudengi liikuvuse parandamisele ja kättesaadavusele.
Kui tahad osa saada rahvusvahelisest sõpruskonnast, olenemata sellest, kas sa oled Eesti või välisüliõpilane, siis kirjuta meile ic@esindus.ee
või tule eelneval kokkuleppel meie kontorisse S-141.
Juht Adedeji Adeniyi
Asejuht Hanna-Maria Johanson
Ürituste juht Ruth Karu
ESNcard on Erasmus Student Networki liikmekaart. See on tõend mõne ESN sektsiooni liikmelisusest ning seega ka kogu ESN võrgustikus osalemisest. ESNcardi kasutatakse ka allahindluskaardina paljudes linnades ja riikides üle Euroopa.
Liikmekaardi eesmärk on toetada ja pakkuda võimalusi rahvusvahelistele üliõpilastele nende vahetusperioodi ajal ning peale seda.
ESN liikmekaardi saab kätte IC kontorist, ruumist S-141. Too kaasa oma dokumendifoto ning 15 eurot sularahas.
Kontori lahtiolekuaja infot uuendatakse pidevalt meie Facebooki lehel.
Lisainfo saamiseks kirjuta julgelt!
SocialErasmus on ESNi rahvusvaheline projekt, mis kutsub noori panustama vabatahtlikku tegevusse oma vahetusõpingute ajal, et aidata kaasa ühiskonna sotsiaalsetele muutustele ja heategevusele.
Projekti eesmärk on rikastada rahvusvahelist kogemust vabatahtliku tegevusega ning propageerida noorte seas sotsiaalset suhtumist – mõista ühiskonna probleeme ning töötada lahenduste kallal.
Projekti visiooniks on näidata vabatahtliku töö lisandväärtust mobiilsuse kogemuse osana. Projekti loosung on Leave Your Mark! ehk Jäta oma jälg!
Erasmus koolides (Erasmus in Schools – EiS) oli ESNi lipulaeva projekt ja see töötab aastast 2013. SocialErasmuse raames korraldatud programmi eesmärgiks on edendada mobiilsust juba varases eas.
Kohalikud ESN osakonnad korraldavad küsitlusi alg- ja keskkoolides, et meie vahetusüliõpilased saaksid koolides korraldada tegevusi nagu oma riigi ja kultuuri tutvustamine, keeleõpe jms.
Kui soovid selle programmiga liituda, siis võta ühendust e-posti teel icvice@esindus.ee.
TLU IC tudengite toetusprogramm koosneb vabatahtlikest üliõpilastest, kes kannavad tudengisõbra (student buddy) tiitlit ja aitavad rahvusvahelisi üliõpilasi. Tudengi soovil määratakse talle aktiivne tudengisõber, kes aitab välisüliõpilasel paremini uues riigis kohaneda. Tudengisõbra töö algab hetkest, kui ta saadab Eestisse tulijale või juba jõudnule e-mailile tervituse.
Esimese tegevusena saab sõber tulla sulle vastu lennujaama/bussijaama ning aidata sul jõuda turvaliselt majutuspaika. Muidugi aitab sõber ka näiteks administratiivsetes küsimustes, aga ka eesti kultuuriga tutvumisel. Tudengisõbrad annavad vastuseid seoses transpordi, panganduse, tervishoiusüsteemi ja muidugi ka ülikooliga. Tudengisõber teab kuhu minna, mida teha ning on valmis vastama kõigile su küsimustele elu kohta Eestis.
Kõik TLÜ üliõpilased ja vilistlased on oodatud saama tudengisõbraks tudengite toetusprogrammi kaudu.
Kui oled huvitatud meie vahva seltskonnaga liituma ja aitama uusi üliõpilasi nende kohanemisel Eesti eluga, siis võta meiega ühendust e-maili teel icvice@esindus.ee või Facebooki kaudu Tallinn University International Club.
Personalijuhi töö on juhtida ja koolitada üliõpilaskonna personali, vajadusel leida kontorisse uusi töötajaid ja praktikante ning edendada motivatsioonisüsteeme kontoris.
Vabatahtlike koordinaator on üliõpilaskonna tugisammas, kes toetab, juhendab ja innustab üliõpilaskonna üliõpilasnõukogusid ja klubisid. Samuti on tema ülesanne edendada koostööd üliõpilaskonna juhatuse, personali, volikogu, klubide ja üliõpilasnõukogude vahel. Kui soovid liituda üliõpilaseluga või mõtled lausa uue klubi loomisele, siis pöördu just tema poole. Ta on siin, et aidata Sul leida oma koht ülikooliperes ja toetada Sind uute algatuste elluviimisel.
Need help or guidance? The Student Union assistant is the person you can confidently turn to. Additionally, you can buy merch from them, such as the university cap and ring, which will be a great keepsake from your university days. In case of any issues, they can also assist with issuing ISIC or ITIC cards, and if you order a card through the school, you’ll receive it from them.
The document manager helps the Student Union with everything related to documents – records, archives, manages the Student Union’s invoices and checks and personnel documents. In addition, she coordinates the communication of the Student Union with the university’s office and the finance department and assists, guides and advises in financial and document-related operations.
A board member in the field of education policy leads the educational activities of the Student Union. Their responsibilities include supporting and advising the members of the student councils’ board in organizing representative activities, updating educational legislation, and ensuring internal communication.
The Marketing and Communications Manager is responsible for compiling the newsletter for the students. They also manage the Student Union’s website (www.esindus.ee) and social media, creating content and marketing Student Union events.
The role of the chairman of the board is to support and manage the work of the Student Union at Tallinn University. In addition to the general management of the Student Union, her tasks also include the management of the economic field and external relations and student representation. The Chairman ensures the smooth functioning of the Student Union by providing practical and strategic support and advice.
Juhatuse liige hariduspoliitika valdkonnas juhib üliõpilaskonna haridusalaseid tegevusi. Tema ülesanded hõlmavad üliõpilasnõukogude juhatuse liikmete toetamist ja nõustamist esindustegevuse korraldamisel, haridusvaldkonna õigusaktide ajakohastamist ja sisekommunikatsiooni tagamist.
Vajad abi või suunamist? Üliõpilaskonna assistent on see, kelle poole võid julgelt pöörduda. Lisaks saab tema käest osta meeneid nagu ülikooli teklit ja sõrmust, mis jäävad Sulle toredaks mälestuseks ülikooliajast. Mure korral aitab ta ka vormistada ISIC või ITIC kaarte ja kui tellid kaardi kooli saad selle kätte just tema käest.
Dokumendihaldurina abistab üliõpilaskonda kõigega, mis on seotud dokumentidega – protokollib, arhiveerib, haldab üliõpilaskonna arveid ja tšekke ning personalidokumente. Lisaks koordineerib ta üliõpilaskonna suhtlemist ülikooli kantselei ja rahandusosakonnaga ning abistab, juhendab ja nõustab rahandus- ja dokumendialastes toimingutes.
Turundus- ja kommunikatsioonijuht vastutab tudengitele suunatud infokirja koostamise eest. Samuti haldab ta üliõpilaskonna veebilehte (www.esindus.ee) ja sotsiaalmeediat, luues sisu ning turundades üliõpilaskonna üritusi.
A board member in the field of social policy manages the social policy sector of the Student Union. This includes advising on and addressing issues related to financial aid, access to higher education, tuition fees, the learning environment, students with special needs, student housing, and childcare facilities.
The Student Union’s human resources manager’s job is to manage and train the Student Union staff, find new employees and interns for the office if needed, and promote motivational systems in the office.
The Volunteer Coordinator is a pillar of the Student Union who supports, guides and inspires the student councils and clubs of the Student Union. It is also her job to promote cooperation between the Student Union’s board, staff, council, clubs and student councils. If you want to join the student life or even think about starting a new club, contact her. She is here to help you find your place in the university family and to support you in implementing new initiatives.
The work of the Student Union Council is managed by the Speaker of the Council, whose main duties are to prepare, convene and preside over council sessions. All decisions and regulations made during the council session must be co-signed by the speaker and the recording secretary of the session and then made public.
Juhatuse liige sotsiaalpoliitika valdkonnas tegeleb üliõpilaskonna sotsiaalpoliitika valdkonna juhtimisega. See hõlmab nõustamist, toetusi, ligipääsu kõrgharidusele, õppemakse, õppekeskkonda, erivajadustega üliõpilasi, üliõpilaselamuid ja lastetoa küsimusi.
Juhatuse esimehe roll on toetada ja juhtida üliõpilaskonna tööd Tallinna Ülikoolis. Tema ülesanded hõlmavad lisaks üliõpilaskonna üldjuhtimisele ka majandusvaldkonna ja välissuhete juhtimist ning üliõpilaste esindamist. Esimees tagab üliõpilaskonna sujuva toimimise, pakkudes praktilist ja strateegilist tuge ning nõu.
Üliõpilaskonna volikogu tööd juhib volikogu spiiker, kelle põhiülesanneteks on volikogu istungite ettevalmistamine, kokkukutsumine ja juhatamine. Kõik volikogu istungi ajal tehtud otsused ja määrused peab spiiker koos istungi protokollijaga allkirjastama ning avalikustama.