Üliõpilaskonda juhib üliõpilaskonna juhatus, kes haldab erinevaid üliõpilaskonna üksuseid ning kelle all töötab personal. Juhatuse valib volikogu iga aasta maikuus. Juhatusse saavad kandideerida kõik Tallinna Ülikooli üliõpilased, kes õpivad kandideerimise hetkel Tallinna Ülikoolis. Juhatuse liige ei tohi oma volituse ajal kuuluda ühtegi erakonda.
Üliõpilaskonna juhatus on 3–7-liikmeline.
Juhatuse esimees vastutab üldjuhtimise, teabe-, haldus- ja majandusvaldkonna, välissuhete ning esindajate töö toimimise eest erinevates üksustes.
Juhatuse aseesimees sotsiaalpoliitika valdkonnas vastutab kõrgharidusele ligipääsu (sh nõustamise, õppemaksude, õppekeskkonna, erivajadustega üliõpilaste heaolu, üliõpilaselamute, lastetoa) ja üliõpilaskonna sotsiaalse ning tervisliku heaolu eest.
Juhatuse nõunik vastutab erinevate haridusvaldkonna sündmuste koordineerimise ja arendamise eest ning annab nõu juhatusele organisatoorsetes ja haridusvaldkondlikes küsimustes.
Personali kuuluvad sekretär ja kommunikatsioonispetsialist. Sekretär koordineerib vabatahtlike tööd ja vastutab MTÜ müügivaldkonna eest. Kommunikatsioonispetsialist haldab üliõpilaskonna meediakanaleid.
Tallinna Ülikooli üliõpilaskond on osa ka erinevatest ülikooli otsustuskogudest, näiteks kaitseme tudengite huve Tallinna Ülikooli senatis, erinevate liitude üldkoosolekutel, Eesti Üliõpilaskondade Liidu volikogus, erinevate instituutide nõukogudes ja paljus muus.
TLÜ üliõpilaskonna esindus on alates 1991. aastast Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) liige. EÜL on 1991. aastal asutatud üliõpilaste katusorganisatsioon, mis esindab Eesti tudengkonda. EÜLi peamine eesmärk on seista üliõpilaste hariduslike ning sotsiaalmajanduslike õiguste ja huvide eest.
Tallinna Ülikooli üliõpilased osalevad laialdaselt ülikooli juhtimises ning on teadlikud oma hariduslikest, sotsiaalsetest, kultuurilistest ja ühiskondlikest võimalustest ning kasutavad neid aktiivselt.
Tallinna Ülikooli üliõpilaskonna missioon on üliõpilaste õiguste ning huvide eest seismine ja arenguvõimaluste edendamine.
Tallinna Ülikooli (Tallinna Pedagoogikaülikooli) eelkäijaks on 15. septembril 1919. aastal asutatud Tallinna Õpetajate Seminar. Läbi aastakümnete tegi aga seminar läbi mitmed ümberkorraldused ning 1952. aastal muudeti toonane Tallinna Õpetajate Instituut kõrgkooliks. Seda aastat võib lugeda ka tulevase TLÜ üliõpilaskonna sünniajaks.
Üliõpilasesindus tänases tähenduses moodustati 1990. aasta detsembris, kui toimusid esimesed demokraatlikud valimised Tallinna Pedagoogilise Instituudi (TpedI) Üliõpilasesindusse.
Nõukogude okupatsiooni perioodil täitis koolisisene komsomoliorganisatsioon mingil määral üliõpilaskonna esindamise funktsiooni ülikooli kõrgemates organites. 1989. aastal ammendus TPedI senine üliõpilasesindatuse vorm komsomoli sildi all. Samad funktsionärid kohandusid ümber üliõpilasliiduks, mis polnud aga siiski veel demokraatlikult moodustatud üliõpilasi esindav ühendus.
1990. aasta 2. oktoobril TpedI üliõpilasliidu laiendatud koosolekul (kaastatud korporatsioonid ja instituudi juhtkond) tegi Kultuuriteaduskonna tudeng Ants Tooming (korp! Fraternitas Liviensis) ettepaneku moodustada Eesti Vabariigis tegutsenud üliõpilaste esindusorganisatsioonide eeskujul kõrgkoolis teovõimeline demokraatlikult valitud üliõpilasedustus.
1990. aasta novembrikuu alguses toimus edustuse valimiste korraldamise korporantliku tiiva koosolek TLÜ aulas, kus esitati edustuse kandidaatide nimekirjad korporatsioonide kaupa. 10. detsembril 1990, mida võib pidada ka TLÜ üliõpilasesinduse ametlikuks loomiseks/sünnipäevaks, selgusid hääletustulemused.
Valimistele järgnenud nädalail toimus mitu edustuse koosolekut, kus võeti nn võim üliõpilaskonna asjade ajamisel vastvalitud esinduse kätte. Ühtlasi otsustati, et Tallinna Pedagoogikaülikooli üliõpilaskonna esindusorgan hakkab ennast nimetama esinduseks, aga mitte edustuseks. TPÜ üliõpilasesinduse esimeseks esimeheks valiti Indrek Palu, kes küll peagi ametist tagasi astus. Tema asemele valiti mõne aja möödudes Agu Vahur, kes oli esimees kuni järgmiste korraliste valimisteni.
1990-ndate lõpus ametisse asunud üliõpilasesindused tõid aga kaasa aktiivse tudengipoliitika perioodi, kuna TPÜ üliõpilasesindus hakkas aktiivsemalt sekkuma ka ülikooli otsustusprotsessidesse ja tugevalt kaasa rääkima Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) tegevustes. Sellesse perioodi jääb ka üliõpilasesinduse tänase struktuuri (esimees, kaks aseesimeest ja 5 toimkonda – 21 liiget) väljakujunemine.
Üliõpilaste huvide eest võitlevad tudengid on hakanud tegutsema teaduskondade põhiselt, kuna näiteks 1999. aastal loodi TPÜ sotsiaalteaduskonna üliõpilasnõukogu (STÜN), tugevdamaks üliõpilaste esindatust just teaduskonna tasandil. Üliõpilasesinduse initsiatiivil ja teaduskondade üliõpilaste eestvedamisel loodi 2004. aasta kevadel üliõpilasnõukogud ka kasvatusteaduste ning kehakultuuriteaduskonda.
Eesmärgiks võeti luua üliõpilasnõukogud kõigisse teaduskondadesse jt TPÜ akadeemilistesse üksustesse. 2003. aastal kaasati üliõpilasesinduse tegevusse ka esimene rühm toetajaliikmeid – 21 valitud liikme kõrval tegutsesid üliõpilasesinduse toimkondades ja osalesid Eesti Üliõpilaskondade Liidu seminarides ligi 15 aktiivset toetajaliiget. Märkimisväärne hüpe tudengite valimisaktiivsuses leidis aset 2004. aasta kevadel, kui võrreldes 2003. aasta valimistega osales seekord valimistel kahekordne arv tudengeid (2003. aastal osales 8,7% üliõpilaskonnast, kuid juba aasta hiljem, 2004. aasta aprillis toimunud valimistest võttis osa 16,4% TPÜ üliõpilastest).
TLÜ üliõpilaskonna esindus on alates 1991. aastast Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) liige. EÜL on 1991. aastal asutatud üliõpilaste katusorganisatsioon, mis esindab Eesti tudengkonda. EÜLi peamine eesmärk on seista üliõpilaste hariduslike ning sotsiaalmajanduslike õiguste ja huvide eest.
Logo tohib kasutada üksnes ülal näidatud kujul ja värvides. Kui kasutuskoht vähegi võimaldab, peab kasutama värvilist versiooni. Logo ei tohi muuta, deform
eerida ega ebakvaliteetselt eksponeerida.
Tõmba logo vajaliku formaadina SIIT.
Eksmati on elanud terve elu Laias laanes. Lapsena laulis ta Laialaane mudilaskooris, noorukina tegi oma bändi, kus jänes mängis trummi, karu flööti ja ta ise laulis ning tinistas ka kitarri. Muidugi on Eksmati ka aega teeninud ja seda nimelt metsaväes. Nüüd osaleb ta Kaitseliidu Tallinna Ülikooli rühma tegemistes ja kaitseb kõiki TLÜ tudengeid koos teiste vapratega.
Tallinna Ülikooli tekkel on kirsipunase äärega ja kreemikasvalge. Tekli laele tikitud ornamendi läbipõimunud katkematu joon sümboliseerib Tallinna Ülikooli liikmete vahelist sidusust ja aitab meeles pidada ülikooli väärtusi. Valge tähendab akadeemilist vaimsust ja vabadust, punane ülikoolipere ühtekuuluvust ning must akadeemilist nõudlikkust ja isamaalisust.Teklit võivad kanda üliõpilased, vilistlased, rektor, prorektorid, ülikooli senati liikmed, korralised professorid, dotsendid, lektorid, teadurid, vanemteadurid ja assistendid. Esimese kursuse tudengid saavad endale tekli soetada alates teisest semestrist. Samal ajal tänatakse ka parimaid esimese kursuse tudengeid Teklitseremoonial, kus nad saavad tekli kingituseks. Tekli saab soetada üliõpilaskonna kontorist, ruum S-139.
Tallinna Ülikooli sõrmuste valikus on hõbesõrmus, ülekullatud ja kuldsõrmus. Sobiva suuruse saab välja valida üliõpilaskonna kontoris (S139). Sõrmused valmivad hinnatud Roman Tavast OÜ-s. Sõrmuseid tellitakse kaks korda aastas (sügisel ja kevadel).
Tellimine ja lisainfo:
isic@esindus.ee
Tallinna Ülikooli üliõpilaskond annab teenetemärke isikutele, kes on oma tegevusega panustanud Tallinna Ülikooli üliõpilaselu edendamisse või on teiste saavutustega silma paistnud ja meie ülikooli väärtust tõstnud.
Kõigil üliõpilastel on õigus teha teenetemärkide komisjonile ettepanek inimeste kohta, kes on autasu ära teeninud. Komisjon annab teenetemärgid novembris ning need antakse pidulikult üle üliõpilaskonna sünnipäeva tähistamisel.
I KLASS
Maecenatus Studiosorum (toetaja-märk). Antakse isikule, kes on pikaajaliselt toetanud üliõpilaskonna arengut ja tegevust. Antakse Tallinna Ülikooli rektorile tema ametiaja lõppedes. II järgu teenetemärk antakse üliõpilaskonna esindajale väljastpoolt ülikooli.
II KLASS
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk). I järgu teenetemärk antakse ülikooli üliõpilasele või vilistlasele silmapaistva tegevuse eest üliõpilaskonna arendamisel. II järgu teenetemärk antakse ülikooli üliõpilasele panuse eest üliõpilaskonna töösse.
III KLASS
Studiosus Magnificus (suur tudeng). Antakse ülikooli üliõpilasele silmapaistva üksiku saavutuse eest ülikooli üliõpilasena esinedes või ülikooli esindades.
Komisjoni kuuluvad:
1) volikogu spiiker;
2) volikogu määratud volikogu esindaja;
3) üliõpilaskonna juhatuse esimees;
4) üliõpilasnõukogude juhatuste koosolekul valitud üliõpilasnõukogude esindaja;
5) volikogu nimetatud kaks üliõpilaskonna esindusorgani vilistlaste
esindajat, kellest ühele on varasemalt antud teenetemärk;
6) volikogu nimetatud ülikooli doktorant.
Kandidaadi esitamiseks saada kiri aadressile spiiker@esindus.ee, kus on kirjas:
1) esitatava kandidaadi nimi ja kontaktandmed;
2) teenetemärkide klass, kuhu kandidaat esitatakse;
3) põhjendus, miks kandidaat väärib teenetemärki;
4) sinu nimi ja kontaktandmed.
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk) I järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk) II klassi II järgu teenetemärgi pälvis:
Studiosus Magnificus (suur tudeng) III klassi II järgu teenetemärgi pälvis:
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk) II klassi I järgu teentemärgi pälvis:
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk) II klassi II järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus Magnificus (suur tudeng) III klassi II järgu teenetemärgi pälvisid:
Maecenatus Studiosorum I klassi II järgu pälvisid pikkaegsed üliõpilaskonna toetajad ja koostööpartnerid endine õppeprorektor ja rektori kohusetäitja Priit Reiska ja õppeosakonna juht Helen Joost.
Studiosus Assiduus II klassi I järgu pälvis pikkaegne üliõpilaskonna aktivist ja üliõpilaskonna personalijuht Triin Taal.
Studiosus Assiduus II klassi II järgu pälvisid üliõpilasaktivist ning endine Eesti Üliõpilaskondade Liidu asejuht Joonatan Nõgisto ja pikaaegne üliõpilaskonna liige, endine spiiker ja dokumendihaldur Marijell Niinepuu.
Studiosus Magnificus III klassi I järgu pälvisid German Golub, Sander Lebrecht, Antero Noor, Juss Saska lühifilmi “Mu kallid laibad”, mis pärjati 2020. aastal Ameerika Filmiakadeemia poolt parima rahvusvahelise mängufilmi kategoorias kuldmedaliga.
Studiosus Magnificus III klassi II järgu pälvis üliõpilaskonna Rohelise Kuu projektijuht Katerina Chantzi ning 2020. a üliõpilaste teadustööde riiklikul konkursil preemikohaga lõpetanud:
Maecenatus Studiosorum (toetaja-märk) I klassi I järgu teenetemärgi pälvis:
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk) II klassi I järgu teenetemärgi pälvis:
Studiosus Assiduus II klassi II järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus Magnificus (suur tudeng) III klassi I järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus Magnificus III klassi II järgu pälvisid 2018. a üliõpilaste teadustööde riiklikul konkursil preemikohaga lõpetanud: Karin Hanga, Alessandra Baltodano, Igor Kopõtin, Kadri Tolsberg ja Mari-Liis Ojaperv.
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk) II klassi I järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk) II klassi II järgu teenetemärgi pälvis:
Studiosus Magnificus (suur tudeng) III klassi I järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus Magnificus (suur tudeng) III klassi II järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk) II klassi I järgu teenetemärgi pälvis:
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk) II klassi II järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus Magnificus (suur tudeng) III klassi II järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk) II klassi II järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus Magnificus (suur tudeng) III klassi I järgu teenetemärgi pälvis:
Studiosus Magnificus (suur tudeng) III klassi II järgu teenetemärgi pälvisid:
Tänukirjad: Helen Mägi, Karmen Aasma, Kristina Marfeldt, Marleen Valdmaa, Artur Adamson, Erle Neeme, Regina Maslova, Tauri Kirsipuu, Kerttu Tihti, Silver Fokin, Aivo Jääger, Teele Teras, Annika Nässi, Jonas Kunnberg, Taiki-Viia Tungal, Martin Paluoja, Martin Merimaa, Doris Kahu, Elizaveta Cheremisina, Merlin Hurt, Ago Kitsemets, Karl Mattias Sepp, Sander Paekivi, Reetta Hämäläinen, Kevin Piperal, Kerli Saarelaid, Anna Vahter, Saskia Tõugjas, Laura Laaster, Liisi-Ann Karro, Anastasia Sovtšhenkova, Gerda Jürgen, Andri Sisask, Leane Jefimova, Sander Eerik Sandrak.
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk) II klassi I järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus Magnificus (suur tudeng) III klassi teenetemärgi pälvisid:
Tänukirjad: Helen Mägi, Eva-Maria Vaher, Karmen Aasma, Karl Sprenk, Egon Erik Holger Liinar, Regina Maslova, Kaarle Olavi Varkki, Liis Ivaste, Monika Lell, Triin Heinaste, Helen Loos, Hele-Riin Metsal, Elis Koor, Marianne Jõesaar, Karin Salu, Doris-Marii Kondrat, Liisi Sepp, Taiki-Viia Tungal, Tauri Kirsipuu, Anna Vahter, Jakob Mellov, TLÜ turundus- ja kommunikatsiooniosakond, TLÜ rektoraat, Oaasi juhataja Jonas Kunnberg, Marleen Rootamm, Elina Lait, Anna-Helena Purre, Triin Roos ja Andrus Muuga.
Maecenatus Studiosorum (toetaja-märk) I klassi I järgu teenetemärgi pälvis:
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk) II klassi II järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus Magnificus (suur tudeng) III klassi II järgu teenetemärgi pälvisid:
Lisaks said Üliõpilaskonnalt tänukirjad: Riinu Raasuke, Elina Lait, Anna-Maria Uulma, Maarja-Liis Viljak, Andrus Muuga, Joonas Laiapea, Kertu Soodla, Anna Vahter, Jakob Mellow, M. U. E. Kakkori, Taiki-Viia Tungal, Hasan Steinberg, Grete Mai Keert, Marius Zivolupov, Virve Hansar, Mihhail Korb, Elisa Sokk, Vesse Jämsä, Kaur Kukkur, Karl Avasalu, Märt Tammisaar, Evelin Laanest, Vanessa Vorteil, Gerttu Blank, Kelli Vällo, Martin Raudsepp, Martin Riik, Aneth Rosen, Riin Agur, Karmen Aasanurm, Benjamin Klasche , Ingemar Essenson, Monika Koks, Kertu Strazdin, Kristiina Vaikmets, Heleriin Jõesalu, Milvi Mõsovski, Kaido Mägi, Jete-Maria Vürmer, Triin Salin, Mari Vibu ja Adeele Tähemaa
Tulenevalt registripidamise puudulikkusest võib info 2013. aasta laureaatide kohta olla ebakorrektne.
Studiosus assiduus (tegutseja-märk) II klassi I järgu teenetemärgi pälvis:
Studiosus assiduus (tegutseja-märk) II klassi II järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus magnificus (suur tudeng) III klassi teenetemärgi pälvisid:
Studiosus assiduus (tegutseja-märk) II klassi I järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus assiduus (tegutseja-märk) II klassi I järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus magnificus (suur tudeng) III klassi teenetemärgi pälvisid:
Maecenatus Studiosorum (toetaja-märk) I klassi I järgu teenetemärgi pälvis:
Studiosus assiduus (tegutseja-märk) II klassi I järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk) II klassi II järgu teenetemärgi pälvis:
Studiosus magnificus (suur tudeng) III klassi teenetemärgi pälvisid:
TLÜ Üliõpilaskond andis II klassi esimese järgu teenetemärgi Eero Loonurmile ja Ivar Veskiojale. Sama klassi teise järgu laureaatideks osutusid Kadi Kask ja Ragnar Tammeleht.
III klassi teenetemärk “studiosus magnificus” (suur tudeng) omistati Jelena Glebovale silmapaistva üksiksaavutuste eest, mis on tõstnud Tallinna Ülikooli mainet.
Maecenatus Studiosorum (toetaja-märk) I klassi I järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus assiduus (tegutseja-märk) II klassi I järgu teenetemärgi pälvis:
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk) II klass II järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus magnificus (suur tudeng) III klassi teenetemärgi pälvisid:
Maecenatus Studiosorum (toetaja-märk) I klassi I järgu teenetemärgi pälvis:
Maecenatus Studiosorum (toetaja-märk) I klassi II järgu teenetemärgi pälvis:
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk) II klassi I järgu teenetemärgi pälvisid:
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk) II klassi II järgu teenetemärgid pälvisid:
Studiosus Magnificus (suur tudeng) III klassi I järgu teenetemärgi pälvis:
Studiosus Magnificus (suur tudeng) III klassi II järgu teenetemärgi pälvisid:
Maecenatus Studiosorum (toetaja-märk) I klassi teenetemärgi pälvis:
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk) II klassi teenetemärgid pälvisid:
Studiosus Magnificus (suur tudeng) III klassi teenetemärgid pälvisid:
Maecenatus Studiosorum (toetaja-märk) I klassi teenetemärgi pälvis:
Studiosus Assiduus (tegutseja-märk) II klassi teenetemärgi pälvis:
Studiosus Magnificus (suur tudeng) III klassi teenetemärgi pälvisid:
Personalijuhi töö on juhtida ja koolitada üliõpilaskonna personali, vajadusel leida kontorisse uusi töötajaid ja praktikante ning edendada motivatsioonisüsteeme kontoris.
Vabatahtlike koordinaator on üliõpilaskonna tugisammas, kes toetab, juhendab ja innustab üliõpilaskonna üliõpilasnõukogusid ja klubisid. Samuti on tema ülesanne edendada koostööd üliõpilaskonna juhatuse, personali, volikogu, klubide ja üliõpilasnõukogude vahel. Kui soovid liituda üliõpilaseluga või mõtled lausa uue klubi loomisele, siis pöördu just tema poole. Ta on siin, et aidata Sul leida oma koht ülikooliperes ja toetada Sind uute algatuste elluviimisel.
Need help or guidance? The Student Union assistant is the person you can confidently turn to. Additionally, you can buy merch from them, such as the university cap and ring, which will be a great keepsake from your university days. In case of any issues, they can also assist with issuing ISIC or ITIC cards, and if you order a card through the school, you’ll receive it from them.
The document manager helps the Student Union with everything related to documents – records, archives, manages the Student Union’s invoices and checks and personnel documents. In addition, she coordinates the communication of the Student Union with the university’s office and the finance department and assists, guides and advises in financial and document-related operations.
A board member in the field of education policy leads the educational activities of the Student Union. Their responsibilities include supporting and advising the members of the student councils’ board in organizing representative activities, updating educational legislation, and ensuring internal communication.
The Marketing and Communications Manager is responsible for compiling the newsletter for the students. They also manage the Student Union’s website (www.esindus.ee) and social media, creating content and marketing Student Union events.
The role of the chairman of the board is to support and manage the work of the Student Union at Tallinn University. In addition to the general management of the Student Union, her tasks also include the management of the economic field and external relations and student representation. The Chairman ensures the smooth functioning of the Student Union by providing practical and strategic support and advice.
Juhatuse liige hariduspoliitika valdkonnas juhib üliõpilaskonna haridusalaseid tegevusi. Tema ülesanded hõlmavad üliõpilasnõukogude juhatuse liikmete toetamist ja nõustamist esindustegevuse korraldamisel, haridusvaldkonna õigusaktide ajakohastamist ja sisekommunikatsiooni tagamist.
Vajad abi või suunamist? Üliõpilaskonna assistent on see, kelle poole võid julgelt pöörduda. Lisaks saab tema käest osta meeneid nagu ülikooli teklit ja sõrmust, mis jäävad Sulle toredaks mälestuseks ülikooliajast. Mure korral aitab ta ka vormistada ISIC või ITIC kaarte ja kui tellid kaardi kooli saad selle kätte just tema käest.
Dokumendihaldurina abistab üliõpilaskonda kõigega, mis on seotud dokumentidega – protokollib, arhiveerib, haldab üliõpilaskonna arveid ja tšekke ning personalidokumente. Lisaks koordineerib ta üliõpilaskonna suhtlemist ülikooli kantselei ja rahandusosakonnaga ning abistab, juhendab ja nõustab rahandus- ja dokumendialastes toimingutes.
Turundus- ja kommunikatsioonijuht vastutab tudengitele suunatud infokirja koostamise eest. Samuti haldab ta üliõpilaskonna veebilehte (www.esindus.ee) ja sotsiaalmeediat, luues sisu ning turundades üliõpilaskonna üritusi.
A board member in the field of social policy manages the social policy sector of the Student Union. This includes advising on and addressing issues related to financial aid, access to higher education, tuition fees, the learning environment, students with special needs, student housing, and childcare facilities.
The Student Union’s human resources manager’s job is to manage and train the Student Union staff, find new employees and interns for the office if needed, and promote motivational systems in the office.
The Volunteer Coordinator is a pillar of the Student Union who supports, guides and inspires the student councils and clubs of the Student Union. It is also her job to promote cooperation between the Student Union’s board, staff, council, clubs and student councils. If you want to join the student life or even think about starting a new club, contact her. She is here to help you find your place in the university family and to support you in implementing new initiatives.
The work of the Student Union Council is managed by the Speaker of the Council, whose main duties are to prepare, convene and preside over council sessions. All decisions and regulations made during the council session must be co-signed by the speaker and the recording secretary of the session and then made public.
Juhatuse liige sotsiaalpoliitika valdkonnas tegeleb üliõpilaskonna sotsiaalpoliitika valdkonna juhtimisega. See hõlmab nõustamist, toetusi, ligipääsu kõrgharidusele, õppemakse, õppekeskkonda, erivajadustega üliõpilasi, üliõpilaselamuid ja lastetoa küsimusi.
Juhatuse esimehe roll on toetada ja juhtida üliõpilaskonna tööd Tallinna Ülikoolis. Tema ülesanded hõlmavad lisaks üliõpilaskonna üldjuhtimisele ka majandusvaldkonna ja välissuhete juhtimist ning üliõpilaste esindamist. Esimees tagab üliõpilaskonna sujuva toimimise, pakkudes praktilist ja strateegilist tuge ning nõu.
Üliõpilaskonna volikogu tööd juhib volikogu spiiker, kelle põhiülesanneteks on volikogu istungite ettevalmistamine, kokkukutsumine ja juhatamine. Kõik volikogu istungi ajal tehtud otsused ja määrused peab spiiker koos istungi protokollijaga allkirjastama ning avalikustama.