Tallinna Ülikooli Üliõpilasesindus

ESN TLU International Club

ESN Tallinna Ülikooli Rahvusvaheline klubi ehk International Club (IC) on organisatsioon, mis asutati 2006. aastal Tallinna Ülikooli üliõpilaskonna osana. IC on ka Erasmus Student Networki (ESN) jaotus, rahvusvaheliselt tuntud kui ESN TLU IC.

Eesmärk

Klubi eesmärk on pakkuda rahvusvahelistele üliõpilastele lõbusat ning nauditavat ülikoolielu ja tutvustada neile eesti kultuuri. Selleks korraldame palju huvitavaid reise ning lõbusaid sündmusi, sh tervituskontsert, kultuuriõhtu, rahvusvaheline kiirrong, töötoad ja palju muud.

Muidugi on meie eesmärgiks ka aidata tudengeid Eesti eluga kohanemisel ja õppekorralduslikel teemadel. Me töötame aktiivselt rahvusvaheliste üliõpilaste sotsiaalse ning praktilise integreerumise parandamise nimel ja esindame rahvusvaheliste tudengite vajadusi ning õigusi nii kohalikul, riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Me pakume koostöös ülikooli osapooltega asjakohast teavet mobiilsusprogrammide kohta, motiveerime tudengeid õppima välismaal ja aitame kaasa tudengi liikuvuse parandamisele ja kättesaadavusele.

Liitu

Kui tahad osa saada rahvusvahelisest sõpruskonnast, olenemata sellest, kas sa oled Eesti või välisüliõpilane, siis kirjuta meile ic@esindus.ee

kleenmaa@tlu.ee

või tule eelneval kokkuleppel meie kontorisse S-141.

Juhatus

Juht Ruth Karu

Asejuht Tasneem Haque

Kommunikatsioonijuht Vineet Kulkarni

Jälgi meid

Instagramis ESNtluIC

Projektid

ESNcard on Erasmus Student Networki liikmekaart. See on tõend mõne ESN sektsiooni liikmelisusest ning seega ka kogu ESN võrgustikus osalemisest. ESNcardi kasutatakse ka allahindluskaardina paljudes linnades ja riikides üle Euroopa.

Liikmekaardi eesmärk on toetada ja pakkuda võimalusi rahvusvahelistele üliõpilastele nende vahetusperioodi ajal ning peale seda.

ESN liikmekaardi saab kätte IC kontorist, ruumist S-141. Too kaasa oma dokumendifoto ning 15 eurot sularahas.

Kontori lahtiolekuaja infot uuendatakse pidevalt meie Facebooki lehel.

Lisainfo saamiseks kirjuta julgelt!

SocialErasmus on ESNi rahvusvaheline projekt, mis kutsub noori panustama vabatahtlikku tegevusse oma vahetusõpingute ajal, et aidata kaasa ühiskonna sotsiaalsetele muutustele ja heategevusele.

Projekti eesmärk on rikastada rahvusvahelist kogemust vabatahtliku tegevusega ning propageerida noorte seas sotsiaalset suhtumist – mõista ühiskonna probleeme ning töötada lahenduste kallal.

Projekti visiooniks on näidata vabatahtliku töö lisandväärtust mobiilsuse kogemuse osana. Projekti loosung on Leave Your Mark! ehk Jäta oma jälg!

Erasmus koolides (Erasmus in Schools – EiS) oli ESNi lipulaeva projekt ja see töötab aastast 2013. SocialErasmuse raames korraldatud programmi eesmärgiks on edendada mobiilsust juba varases eas.

Kohalikud ESN osakonnad korraldavad küsitlusi alg- ja keskkoolides, et meie vahetusüliõpilased saaksid koolides korraldada tegevusi nagu oma riigi ja kultuuri tutvustamine, keeleõpe jms.

Kui soovid selle programmiga liituda, siis võta ühendust e-posti teel icvice@esindus.ee.

Tudengite toetusprogramm

TLU IC tudengite toetusprogramm koosneb vabatahtlikest üliõpilastest, kes kannavad tudengisõbra (student buddy) tiitlit ja aitavad rahvusvahelisi üliõpilasi. Tudengi soovil määratakse talle aktiivne tudengisõber, kes aitab välisüliõpilasel paremini uues riigis kohaneda. Tudengisõbra töö algab hetkest, kui ta saadab Eestisse tulijale või juba jõudnule e-mailile tervituse.

Esimese tegevusena saab sõber tulla sulle vastu lennujaama/bussijaama ning aidata sul jõuda turvaliselt majutuspaika. Muidugi aitab sõber ka näiteks administratiivsetes küsimustes, aga ka eesti kultuuriga tutvumisel. Tudengisõbrad annavad vastuseid seoses transpordi, panganduse, tervishoiusüsteemi ja muidugi ka ülikooliga. Tudengisõber teab kuhu minna, mida teha ning on valmis vastama kõigile su küsimustele elu kohta Eestis.

Kõik TLÜ üliõpilased ja vilistlased on oodatud saama tudengisõbraks tudengite toetusprogrammi kaudu.

Kui oled huvitatud meie vahva seltskonnaga liituma ja aitama uusi üliõpilasi nende kohanemisel Eesti eluga, siis võta meiega ühendust e-maili teel icvice@esindus.ee või Facebooki kaudu Tallinn University International Club.