Haridus- ja teaduspoliitika valdkonna juhatuse liikme poole saad pöörduda, kui tekib küsimusi või arusaamatusi õppekorralduseeskirja (ÕKE) sätete mõistmisel (nt sinu huvide ja õiguste õppetööalaste rikkumise korral või kui soovid lihtsalt nõu hariduslike võimaluste kasutamise kohta). Samuti saab pöörduda tema poole, kui sooviksid oma õppekava arendamisse panustada, aga ei tea täpselt, kellega kontakteeruda. Kirjuta aseharidus@esindus.ee ning võid soovi korral kohtumise kokku leppida!
Kursusevanem seisab selle eest, et sinuni jõuaks info, mis on seotud sinu kursusega ning mida muudest kanalitest kätte ei saa. Tema seisab ka sinu õiguste eest ning oskab sind suunata. Kursusevanema kaudu jõuavad sinu ja kursusekaaslaste mured, ideed ja ettepanekud üliõpilaskonda. Kursusevanema poole võid julgesti pöörduda, kuna tema on üliõpilaste nõustamisega seotud inimestest sulle kõige lähemal! Kui teie kursusel veel pole kursusevanemat, siis võite pöörduda oma üliõpilasnõukogu poole.
Üliõpilasnõukogu on olemas igas üksuses ja tegutseb sealsete üliõpilaste jaoks. Üliõpilasnõukogu aitab sul leida vastuseid küsimustele ja kaitseb sinu õiguseid üksuse tasandil.
Akadeemilise üksuse õppenõustajalt saad küsida nõu, kui vajad abi õppetööd puudutavates küsimustes (nt tunniplaan, õppetööle registreerimine, õppematerjalid, õppejõudude vastuvõtuajad, info loengute toimumise kohta, EAP-d). Õppenõustaja kontakti leiad oma instituudi kodulehelt.
Akadeemilised nõustajad on õppeosakonna õppespetsialistid, kelle poole saad pöörduda, kui vajad abi üldistes õppimist ja õppetöö korraldust puudutavates küsimustes (nt akadeemiline kalender, õppekoormus, akadeemiline puhkus, külalisüliõpilasena õppimine, stipendiumid ja toetused).
Juhatuse liige haridus- ja teaduspoliitika valdkonnas
aseharidus@esindus.ee.
Sotsiaalpoliitika valdkonna juhatuse liige aitab sind kõigi arusaamatuste ja probleemide puhul, mis puudutavad nõustamist, ligipääsu kõrgharidusele, stipendiume ja toetusi, ühiselamuid, võrdset kohtlemist ja õpikeskkonda. Lisaks sellele on võimalik tema poole pöörduda, kui soovid arendada Tallinna Ülikoolis õpikeskkonda, sealhulgas pakkuda keskkonnasäästlikke lahendusi. Kirjuta asesotsiaal@esindus.ee ning võid soovi korral kohtumise kokku leppida!
Sharon Kaasik
Juhatuse liige sotsiaalpoliitika valdkonnas
asesotsiaal@esindus.ee
Üliõpilaskonna kontori ja tudengiköögi juures, ruumis S-142, asub Tallinna Ülikooli Üliõpilaste nõustamiskeskus. Nõustamiskeskuses töötavad kolm valdkonnaspetsialisti, kelle poole võivad kõik sisseastujad, tudengid ja vilistlased pöörduda TASUTA.
Hoolime Sinust ja Sinu heaolust ülikooli teekonnal, seega võta julgelt ühendust kriisi ennetamiseks või muul moel nõustamiseks!
Nõustamiskeskuse koduleht
noustamiskeskus@tlu.ee
Vaimse tervise kriisi korral helista kindlasti eluliini numbril 6558088 või 122!
Tugitudengid (varem tuutorid) on spetsiaalse väljaõppe saanud vanemate kursuste üliõpilased, kes toetavad teisi üliõpilasi õpingute jooksul. Tugitudengi poole saab pöörduda nii õppealaste kui ka isiklike muredega. Tugitudeng ei anna nõu, vaid on hea kuulaja, aidates sul leida enda jaoks parim lahendus ning vajadusel oskab ta sind edasi suunata.
Tugitudengid annavad võimaluse lihtsalt ja vabalt arutada teemasid, mis sulle muret valmistavad. Vahel aitab, kui saad kõik südamelt ära rääkida, teades samas, et teine pool tõeliselt kuulab.
Link TLÜ lehele: https://www.tlu.ee/tugitudengid
Programm on loodud mõistes, kui tähtis on üliõpilaste roll üksteise igapäevasel toetamisel. Eeldatavalt otsivad inimesed esimese sammuna tuge sõpradelt, et läbi mõelda tekkinud probleemid. Sellistel aegadel võib efektiivse toe pakkumiseks jääda lähedaste oskustest väheseks, sest nad võivad endas kõhelda ja ei ole piisavalt pädevad. Tugitudengi programmi eesmärk on püüda leida viise, kuidas paremini ette valmistada toetava rolliga üliõpilasi, et nad tunneksid end kaaslasi toetades enesekindlalt ja oleksid teadlikud professionaalsest võrgustikust nende ümber.
Tugitudengiks saamiseks on vaja läbida Oxfordi ülikoolis välja töötatud Ann Fordi tugitudengi koolitusprogramm. Koolitus kestab 10 nädalat ning selle kogumaht on 30 tundi. Tugitudengi väljaõpe käsitleb nõustamise põhioskusi, mille alla kuuluvad aktiivne kuulamine, konfidentsiaalsuse hoidmine, piiride austamine ja märkide tundmine, kui on vaja üliõpilast julgustada ja edasi suunata professionaali juurde. Praktika ajal kohtutakse iga teine nädal supervisioonis, kinnistades nii saadud oskusi ja saades tuge praktilise töö jaoks. Tähtis on rõhutada, et tugitudengid ei ole nõustajad ja kui olukord nõuab, julgustavad nad edasi tuge otsima.
Programm kestab kokku kaks semestrit, kus kevadsemestril toimub väljaõpe ja sügissemestril 4 EAP mahuline praktika, andes võimaluse saadud oskusi praktiseerida.
Tallinna Ülikooli koolitaja omab Anne Fordi tugitudengikoolituse progammi koolitaja tunnistust.
Kui sa soovid liituda, siis võta ühendust kadri.pakaste@tlu.ee.
Liitu julgelt!
Personalijuhi töö on juhtida ja koolitada üliõpilaskonna personali, vajadusel leida kontorisse uusi töötajaid ja praktikante ning edendada motivatsioonisüsteeme kontoris.
Vabatahtlike koordinaator on üliõpilaskonna tugisammas, kes toetab, juhendab ja innustab üliõpilaskonna üliõpilasnõukogusid ja klubisid. Samuti on tema ülesanne edendada koostööd üliõpilaskonna juhatuse, personali, volikogu, klubide ja üliõpilasnõukogude vahel. Kui soovid liituda üliõpilaseluga või mõtled lausa uue klubi loomisele, siis pöördu just tema poole. Ta on siin, et aidata Sul leida oma koht ülikooliperes ja toetada Sind uute algatuste elluviimisel.
Need help or guidance? The Student Union assistant is the person you can confidently turn to. Additionally, you can buy merch from them, such as the university cap and ring, which will be a great keepsake from your university days. In case of any issues, they can also assist with issuing ISIC or ITIC cards, and if you order a card through the school, you’ll receive it from them.
The document manager helps the Student Union with everything related to documents – records, archives, manages the Student Union’s invoices and checks and personnel documents. In addition, she coordinates the communication of the Student Union with the university’s office and the finance department and assists, guides and advises in financial and document-related operations.
A board member in the field of education policy leads the educational activities of the Student Union. Their responsibilities include supporting and advising the members of the student councils’ board in organizing representative activities, updating educational legislation, and ensuring internal communication.
The Marketing and Communications Manager is responsible for compiling the newsletter for the students. They also manage the Student Union’s website (www.esindus.ee) and social media, creating content and marketing Student Union events.
The role of the chairman of the board is to support and manage the work of the Student Union at Tallinn University. In addition to the general management of the Student Union, her tasks also include the management of the economic field and external relations and student representation. The Chairman ensures the smooth functioning of the Student Union by providing practical and strategic support and advice.
Juhatuse liige hariduspoliitika valdkonnas juhib üliõpilaskonna haridusalaseid tegevusi. Tema ülesanded hõlmavad üliõpilasnõukogude juhatuse liikmete toetamist ja nõustamist esindustegevuse korraldamisel, haridusvaldkonna õigusaktide ajakohastamist ja sisekommunikatsiooni tagamist.
Vajad abi või suunamist? Üliõpilaskonna assistent on see, kelle poole võid julgelt pöörduda. Lisaks saab tema käest osta meeneid nagu ülikooli teklit ja sõrmust, mis jäävad Sulle toredaks mälestuseks ülikooliajast. Mure korral aitab ta ka vormistada ISIC või ITIC kaarte ja kui tellid kaardi kooli saad selle kätte just tema käest.
Dokumendihaldurina abistab üliõpilaskonda kõigega, mis on seotud dokumentidega – protokollib, arhiveerib, haldab üliõpilaskonna arveid ja tšekke ning personalidokumente. Lisaks koordineerib ta üliõpilaskonna suhtlemist ülikooli kantselei ja rahandusosakonnaga ning abistab, juhendab ja nõustab rahandus- ja dokumendialastes toimingutes.
Turundus- ja kommunikatsioonijuht vastutab tudengitele suunatud infokirja koostamise eest. Samuti haldab ta üliõpilaskonna veebilehte (www.esindus.ee) ja sotsiaalmeediat, luues sisu ning turundades üliõpilaskonna üritusi.
A board member in the field of social policy manages the social policy sector of the Student Union. This includes advising on and addressing issues related to financial aid, access to higher education, tuition fees, the learning environment, students with special needs, student housing, and childcare facilities.
The Student Union’s human resources manager’s job is to manage and train the Student Union staff, find new employees and interns for the office if needed, and promote motivational systems in the office.
The Volunteer Coordinator is a pillar of the Student Union who supports, guides and inspires the student councils and clubs of the Student Union. It is also her job to promote cooperation between the Student Union’s board, staff, council, clubs and student councils. If you want to join the student life or even think about starting a new club, contact her. She is here to help you find your place in the university family and to support you in implementing new initiatives.
The work of the Student Union Council is managed by the Speaker of the Council, whose main duties are to prepare, convene and preside over council sessions. All decisions and regulations made during the council session must be co-signed by the speaker and the recording secretary of the session and then made public.
Juhatuse liige sotsiaalpoliitika valdkonnas tegeleb üliõpilaskonna sotsiaalpoliitika valdkonna juhtimisega. See hõlmab nõustamist, toetusi, ligipääsu kõrgharidusele, õppemakse, õppekeskkonda, erivajadustega üliõpilasi, üliõpilaselamuid ja lastetoa küsimusi.
Juhatuse esimehe roll on toetada ja juhtida üliõpilaskonna tööd Tallinna Ülikoolis. Tema ülesanded hõlmavad lisaks üliõpilaskonna üldjuhtimisele ka majandusvaldkonna ja välissuhete juhtimist ning üliõpilaste esindamist. Esimees tagab üliõpilaskonna sujuva toimimise, pakkudes praktilist ja strateegilist tuge ning nõu.
Üliõpilaskonna volikogu tööd juhib volikogu spiiker, kelle põhiülesanneteks on volikogu istungite ettevalmistamine, kokkukutsumine ja juhatamine. Kõik volikogu istungi ajal tehtud otsused ja määrused peab spiiker koos istungi protokollijaga allkirjastama ning avalikustama.