Tallinna Ülikooli Üliõpilasteater TYYT pakub näitlemise võimalust kõikidele Tallinna Ülikooli üliõpilastele, vilistlastele, õppejõududele ning teistele Tallinna Ülikooliga seotud inimestele.
What are we doing?
Õpime üheskoos tundma etenduskunsti teooriat ja praktikat. Proovime ümberkehastumist ja lavakõnet. Harjutame rolli sisseelamist ja lavalist suhtlust.
Kui soovid meiega liituda, siis võta julgelt ühendust!
Kooskäimised toimuvad igal kolmapäeval Tallinna Ülikoolis kell 20.00 ruumis M-439. Kui on soovi, tule sinagi!
Lisainfot saab meie Facebooki lehelt or teater@esindus.ee.
Üliõpilasteatri koordinaator: Elina Rätsep (5801 2193)
Facebook: Tallinna Ülikooli Üliõpilasteater TYYT
TYYT ehk Tallinna Ülikooli Üliõpilasteater sai alguse 2014. aastal, kui Linnar Priimäe juhendamisel lavastus esimene näidend “Othello”.
Aastal 2015 lavastas Üliõpilasteatri rahvusvaheline koosseis Maurice Maeterlincki näidend ,,Pimedad”.
2016/2017 hooajal toodi lavale Shakespeare’i ,,Julius Caesar” näidendi ainetel valminud ,,Caesari surm”, mille pantomiimide osa kütkestas vaatajate meeli nii ülikoolis kui ka väljaspool ülikooli.
TYYT ajaloo kohta saad täpsemalt lugeda ka TLÜ ajakirjast.
Sel hooajal on tegemisel katkendid Johann Wolfgang von Goethe tragöödiast ,,Faust”.
Lisaks oleme käinud ka väljasõitudel, et tutvuda teiste teatri harrastajatega ja esindada Tallinna Ülikooli. Kolm aastat oleme osa võtnud Viljandis toimuvast Tudengiteatrite festivalist.
Peale 2015. aasta lavastust ,,Pimedad”, hakkas trupis kasvama soov teha tõsise tragöödia kõrvale ka midagi meeleolukamat ja isepäisemat.
2016. aasta sügisel sai kokku grupp vabatahlikke rutiinimurdjaid, kes on sellest ajast peale rõõmustanud nii iseend kui ka teisi mänguliste rollikehastustega. Need samad rutiinimurdjad kutsuvad ka uusi uudishimulikke endaga liituma, et maandada üheskoos nädala jooksul kuhjuvat stressi.
10. mail KiMu-l (Kirjanduse ja Muusika õhtul) esines improvisatsiooniteater TYYT ka esimest korda publikule. Üritust korraldas TÜHI (Tallinna Ülikooli Humanitaarteaduste Instituut).
,,Pimedad” (,,Les Aveugles”, 1890) on 1911. aastal Nobeli kirjandusauhinnaga pärjatud Belgia kirjaniku Maurice Maeterlincki sümbolistlik näidend.
Pimedad ootavad, et neid metsa juhatanud preester tagasi tuleks ja nad varjupaika tagasi viiks. Pelgalt teksti ja reaktsioonidega ümbritseva suhtes luuakse ettekujutus erinevatest karakteritest: nägemise kaotanud vana naine ja mees, noor naine ja rühm keskealisi sündinud pimedaid. Neid kohutab üksindus, milles nad püüavad end lohutada ja julgustada.
Situatsioonidraama ,,Pimedad” toob vaatajateni pimedate inimeste tajumaailma. Selle juures teadvustab Maeterlinck publikule, et peale pimeduse on olemas ka mittenägemine – nägijate võimetus või viitsimatus vaadata oma elu ning ümbritsejaid lahtiste silmadega. Kui noor naine loetleb, mida ta kunagi veel näha võis, kõlab see pidulikult nagu hümn: ,,Nägin PÄIKEST ja VETT, nägin TULD, MÄGESID, INIMESI ja imelikke LILLI… Ükskord nägin LUND mäeharjal…” – kas meie, nägijad, oleme neid imelisi asju osanudki näha ja märgata?
Lavastaja: Linnar Priimägi
Osades Tallinna Ülikooli Üliõpilasteateri näitlejad: Maarja Korstnik, Piret Paljak, Venla Rantanen, Reetta Hämäläinen, Jürgen-Kristoffer Korstnik, Maris Võrk, Liisu Kirke Normak, Elina Rätsep, Ruslan Makarenkov, Olga Zaitseva, Carl Veide, Marta Sarapuu.
Etenduse treiler: https://www.youtube.com/watch?v=Gf-EeOKWDtQ&feature=youtu.be
2016. aastal 12.–14. veebruaril osales Tallinna Ülikooli Üliõpilasteater TYYT 14. Tudengite Teatripäevadel Viljandis. TYYT esitas Maurice Maeterlincki etenduse ,,Pimedad” (lavastaja Linnar Priimägi). Festivalil osales kokku kaheksa truppi. See festival ei olnud võistluslik, küll aga sai iga trupp oma esitlusele sisukat tagasisidet teatriprofessionaalidest žüriilt.
Personalijuhi töö on juhtida ja koolitada üliõpilaskonna personali, vajadusel leida kontorisse uusi töötajaid ja praktikante ning edendada motivatsioonisüsteeme kontoris.
Vabatahtlike koordinaator on üliõpilaskonna tugisammas, kes toetab, juhendab ja innustab üliõpilaskonna üliõpilasnõukogusid ja klubisid. Samuti on tema ülesanne edendada koostööd üliõpilaskonna juhatuse, personali, volikogu, klubide ja üliõpilasnõukogude vahel. Kui soovid liituda üliõpilaseluga või mõtled lausa uue klubi loomisele, siis pöördu just tema poole. Ta on siin, et aidata Sul leida oma koht ülikooliperes ja toetada Sind uute algatuste elluviimisel.
Need help or guidance? The Student Union assistant is the person you can confidently turn to. Additionally, you can buy merch from them, such as the university cap and ring, which will be a great keepsake from your university days. In case of any issues, they can also assist with issuing ISIC or ITIC cards, and if you order a card through the school, you’ll receive it from them.
The document manager helps the Student Union with everything related to documents – records, archives, manages the Student Union’s invoices and checks and personnel documents. In addition, she coordinates the communication of the Student Union with the university’s office and the finance department and assists, guides and advises in financial and document-related operations.
A board member in the field of education policy leads the educational activities of the Student Union. Their responsibilities include supporting and advising the members of the student councils’ board in organizing representative activities, updating educational legislation, and ensuring internal communication.
The Marketing and Communications Manager is responsible for compiling the newsletter for the students. They also manage the Student Union’s website (www.esindus.ee) and social media, creating content and marketing Student Union events.
The role of the chairman of the board is to support and manage the work of the Student Union at Tallinn University. In addition to the general management of the Student Union, her tasks also include the management of the economic field and external relations and student representation. The Chairman ensures the smooth functioning of the Student Union by providing practical and strategic support and advice.
Juhatuse liige hariduspoliitika valdkonnas juhib üliõpilaskonna haridusalaseid tegevusi. Tema ülesanded hõlmavad üliõpilasnõukogude juhatuse liikmete toetamist ja nõustamist esindustegevuse korraldamisel, haridusvaldkonna õigusaktide ajakohastamist ja sisekommunikatsiooni tagamist.
Vajad abi või suunamist? Üliõpilaskonna assistent on see, kelle poole võid julgelt pöörduda. Lisaks saab tema käest osta meeneid nagu ülikooli teklit ja sõrmust, mis jäävad Sulle toredaks mälestuseks ülikooliajast. Mure korral aitab ta ka vormistada ISIC või ITIC kaarte ja kui tellid kaardi kooli saad selle kätte just tema käest.
Dokumendihaldurina abistab üliõpilaskonda kõigega, mis on seotud dokumentidega – protokollib, arhiveerib, haldab üliõpilaskonna arveid ja tšekke ning personalidokumente. Lisaks koordineerib ta üliõpilaskonna suhtlemist ülikooli kantselei ja rahandusosakonnaga ning abistab, juhendab ja nõustab rahandus- ja dokumendialastes toimingutes.
Turundus- ja kommunikatsioonijuht vastutab tudengitele suunatud infokirja koostamise eest. Samuti haldab ta üliõpilaskonna veebilehte (www.esindus.ee) ja sotsiaalmeediat, luues sisu ning turundades üliõpilaskonna üritusi.
A board member in the field of social policy manages the social policy sector of the Student Union. This includes advising on and addressing issues related to financial aid, access to higher education, tuition fees, the learning environment, students with special needs, student housing, and childcare facilities.
The Student Union’s human resources manager’s job is to manage and train the Student Union staff, find new employees and interns for the office if needed, and promote motivational systems in the office.
The Volunteer Coordinator is a pillar of the Student Union who supports, guides and inspires the student councils and clubs of the Student Union. It is also her job to promote cooperation between the Student Union’s board, staff, council, clubs and student councils. If you want to join the student life or even think about starting a new club, contact her. She is here to help you find your place in the university family and to support you in implementing new initiatives.
The work of the Student Union Council is managed by the Speaker of the Council, whose main duties are to prepare, convene and preside over council sessions. All decisions and regulations made during the council session must be co-signed by the speaker and the recording secretary of the session and then made public.
Juhatuse liige sotsiaalpoliitika valdkonnas tegeleb üliõpilaskonna sotsiaalpoliitika valdkonna juhtimisega. See hõlmab nõustamist, toetusi, ligipääsu kõrgharidusele, õppemakse, õppekeskkonda, erivajadustega üliõpilasi, üliõpilaselamuid ja lastetoa küsimusi.
Juhatuse esimehe roll on toetada ja juhtida üliõpilaskonna tööd Tallinna Ülikoolis. Tema ülesanded hõlmavad lisaks üliõpilaskonna üldjuhtimisele ka majandusvaldkonna ja välissuhete juhtimist ning üliõpilaste esindamist. Esimees tagab üliõpilaskonna sujuva toimimise, pakkudes praktilist ja strateegilist tuge ning nõu.
Üliõpilaskonna volikogu tööd juhib volikogu spiiker, kelle põhiülesanneteks on volikogu istungite ettevalmistamine, kokkukutsumine ja juhatamine. Kõik volikogu istungi ajal tehtud otsused ja määrused peab spiiker koos istungi protokollijaga allkirjastama ning avalikustama.